Tipy na výlet

Anuradhapura

Toto starobylé město pochází ze sinhálských časů. Bylo dříve hlavním městem a vzkvétalo zejména v letech 500 př.n.l. až do 1100 n.l. V dobách své největší slávy byli na jejím dvoře přijímáni diplomati téměř z celého světa. Ať už přicházeli z Říma, Číny a nebo Perské říše. Nejposvátnější místo v tomto městě je Bo - posvátný strom, který vyrostl ze stromu, pod kterým Buddha dosáhl osvícení. Všeobecně místní věří v tu skutečnost, že chrám Thuparama Dagoba, který se nachází v tomto městě, uchovává pravou klíční kost Buddhy.

Polonnaruwa

Toto starobylé město je druhým největším historickým městem právě po Anuradhapuře.  Nachází se na břehu modrého jezera. Základní kámen města byl položen za vlády indické dynastie Chola. Ta vládla na ostrově na přelomu 11. a 12. století.

V tomto městě je k nalezení  velké množství památek, zejména pak v historické části města. Nejznámější a nejslavnější je Gal Vihara. Gal Vihara je komplex soch ležícího, sedícího a stojícího Buddhy. Celý toto sousoší  je vytesáno v žule. Jednotlivé sochy jsou ve velikosti od 7 do 14 metrů. Dále doporučujeme k prohlédnutí místní sedmipatrový královský palác. Sám čas zapracoval na tom, že toto starobylé město bylo zasypáno zeminou a archeologové zde budou pravděpodobně zkoumat ještě velmi dlouho, než objeví všechny jeho historické skvosty, které můžete obdivovat i vy, vyberete-li si last minute do této krásné země.

Colombo

Colombo, tedy nynější hlavní město, se vyznačuje zejména obrovskými obchodními centry, několika budovami, které jsou nejvyšší v Asii a nekonečným spěchem, který v ulicích tohoto města panuje. V severní části hlavního města se nacházejí pevnosti. Hlavně ta britská, pocházející z 19. století a připomínající koloniální časy, stojí určitě za zhlédnutí. Pokud jste příznivci nakupování, určitě navštívíte Pettah, což je velké orientální tržiště, kde se mísí různí lidé a starobylá vozidla. Město se také pyšní mnoha mešitami, hinduistickými  a buddhistickými chrámy. Z holandských dob zůstal zachován  kostel Wolvendhal, soudní dvůr Hultsdorf a skořicovníková zahrada.

Z této zahrady je jen nedaleko Náměstí nezávislosti. Zde můžete navštívit Národní muzeum a Konferenční centrum.

Z dalších památek bychom mohli jmenovat posvátnou Adamovu horu (Šrí Pada), která stojí na jihozápadě ostrova Srí Lanka a je každoročně cílem mnoha poutníků a  Nuwara Eliya - koloniální horské město, v jehož okolí jsou rozprostřeny krásné čajové plantáže.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.5 CZK

USDUSD = 21.4 CZK

LKRLKR = 0.11 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist